Aktivity

Geocaching - hledání pokladů

Geocaching (čtěte „geokešing“) je hra na pomezí sportu a turistiky, při které se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic. Skrytá schránka neboli poklad se nazývá cache (čtěte „keš“ nebo „keška“). Tuto hru může hrát jednotlivci, týmy i celé rodiny. Geocaching je výborná možnost jak dostat děti do přírody.

Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Cíl hry si každý kačer stanoví sám, nejčastěji ale jde o nalezení co možná největšího počtu keší. Někdo se zaměřuje na keše s vysokou obtížností, jiný například sbírá kešky v zahraničí.

Poklady (keše) bývají obvykle uschovány na zajímavých místech s hlediska přírodních, historických, či technických lokalit. Jsou to místa, na která byste se třeba nikdy ani nepodívali nebo třeba nevíte, že vůbec v okolí jsou.

Poklady v okolí ActivityPark Všemina

Není tomu ani v okolí ActivityPark Všemina. Budete-li chtít, můžete začít možnost geocachingu v okolí Hostinských a Vizovických vrchů. Jedna ze zajímavých míst je například procházka na rozhlednu Vartovna, zvané také jako Valašská Eiffelovka, ke které se dostanete po modré turistické značce.

Hledání pokladů lze provozovat celoročně. Po celý rok Vám rovněž můžeme nabídkou příjemné ubytování v hotelu Všemina. Geocaching můžete spojit například s našimi pobytovými balíčky.

Souvísející odkazy

ACTIVITYPARK VŠEMINA - APARTMÁ RESORT ve Slušovicích hodnocení