Aktivity

ZOO Lešná

Ve Zlínské ZOO najdete na 220 druhů zvířat. Zvířatům není „těsno“, to dokazuje rozloha expozičních ploch, která činí téměř 48 ha. Zlínská zoo je unikátní chovnou skupinou chápana středoameriského, která je největší v Evropě. Také přímorožce arabské chová zlínská ZOO pouze jako jedna ze dvou zoologických zahrad v ČR.

TROPICKÁ HALA YUCATAN

Horko, dusno, vlhko, …

V oáze tropických rostlin jsou k vidění tropická zvířata, obětní oltář, kamenné reliéfy, hieroglyfické písmo, nástěnné malby, Mayská svatyně… A to vše v atypické prosklené budově na ploše 900 m2.

Projít samootevíracími prosklenými dveřmi přímo do Mayské svatyně je nevšední zážitek. Replika Chrámu jeptišek vás vrátí do pradávných dob. Velkoplošná obrazovka s videoprojekcí představuje rozmanitost a krásu tropického pralesa. Návštěvník se setká s dramatickým kontrastem mezi životem dávno minulým a dnešním moderním.

AFRICKÁ OBLAST

V „Africe“ uvidíte pavilon slonů, pavilon afrických kopytníků, novou lví expozici, expozici goril a ostrov lemurů kata.

ASIJSKÁ OBLAST

Přírodní výběhy pro tygry ussurijské a medvědy ušaté najdeme v Asii, stejně tak jako rybník gibonů, ostrov lemurů vari, průchozí asijskou voliéru, či „asijskou step“ s velbloudy, asijskými antilopami a ptáky.

AUSTRALSKÁ OBLAST

Australská oblast nabízí průchozí expozici – Stezku běžce emu s klokany rudokrkými. Najdeme zde i novou expozici pro papoušky kakadu bílé.

JIHOAMERICKÁ OBLAST

Zde najdeme ostrov kotulů, průchozí voliéru pro velké papoušky, expozici pro lamy vikuně, mravenečníky, tapíry a kapybary, lachtany, expozici pro nosály červené a pekari páskované. „Jižní Americe“ vévodí tropická hala Yucatan. Tropická hala tvoří komplex přírodních expozic Amazonie.

Zlínská ZOO nabízí službu s názvem „Představujeme naše zvířata“. Pracovník ZOO návštěvníky u vybraných výběhů informuje o biologii zvířat a o chodu zahrady. Souběžně s rozhovorem probíhá krmení, takže se návštěvníkům nabízí možnost sledovat zvířata z větší blízkosti.

ACTIVITYPARK VŠEMINA - APARTMÁ RESORT ve Slušovicích hodnocení